Întâlnire cu noi înșine

Cine sunt eu și ce cunosc despre mine? Aceasta nu este doar o întrebare filosofică, ci este chiar premisa unei autocunoașteri autentice a fiecăruia dintre noi în parte. Unul din cele mai importante scopuri ale școlii și ale educației este acela de a pune copilul fata în fata cu el însuși și de a-l ajuta… Mai multe detalii.

De ce consiliere și dezvoltare personală?

Acum cinci ani susțineam o lucrare la Universitate pledând pentru introducerea dezvoltării personale în școli și cu toate că-mi doream foarte mult să se întâmple acest lucru nu mi-am imaginat nicio clipă că vor mai trece doar cinci ani până să se întâmple acest lucru. Mă bucur mult. Mă bucur că am fost un pic… Mai multe detalii.

Copyright © 2008-2017 UniScan. Toate drepturile rezervate.
Înapoi pe

Abonează-te la newsletter-ul nostru pentru a fi mereu primul care află despre cursurile de formare profesională, despre noutățile și despre promoțiile Uniscan.

Nume și Prenume:

Adresa de e-mail*:

Oraș și județ*:

Statut*:

Profesor lb. engleză
Învățător
Educator
Profesor diriginte
Prof. consilier școlar
Psiholog
Părinte
Elev
Altul

Eroare! {mesaj_eroare}

Momentan nu doresc să mă abonez la newsletter. Înapoi pe uniscan.ro

Ati fost inscris cu succes!